top of page

Beslenme Eğitimleri

Kilo Yönetimi

İnsanlarımızda kilo sadece verilmek için varmış gibi bir düşünce hakim ancak herkesin ideal kilosu farklıdır. Bazen kiloyu almak da vermek kadar önemli olabilir. En önemlisi ise kişinin ideal kilosunu sağlıklı beslenerek korumasıdır.

AKA Diyet olarak bizim için en önemli husus verilen veya alınan kilonun sağlıklı bir şekilde korunması ve hikayenin başa sarmasını engellemektir.

Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme

Bariatrik cerrahi sonrası en çok dikkat edilmesi konuların başında beslenme gelmektedir.  

Düzenli bir beslenme eğitimi ile ameliyat sonrası sağlıklı bir kilo kaybı ama en önemlisi kalıcı kilo kaybı sağlanmaktadır.

Sporcu Beslenmesi

Sporcu beslenmesi yapılan sporun türü, şiddeti ve süresi bunlarla birlikte cinsiyet, boy ve kilo ayrımlarıda düşünülerek hazırlanılır.  

Yanlış hazırlanmış bir beslenme programı ile bütün emeklerin boşa gidebileceğini bundan dolayı mutlaka çok daha ayrı bir ilgi ve alaka ile çalışılması gereken bir alan olduğu unutulmamalıdır.

Diyetisyenimiz Efe Balı Fenerbahçe Spor Kulübünde edindiği pratik bilgiler, ‘Sporcu Beslenmesi ve Ergojenik Destekler’ üzerine hazırladığı bitirme tezi, ve sporcu beslenmesi alanı üzerine olan tecrübeleri ile sizlere yardımcı olmaktadır. 

Kadınlarda Beslenme

Kadınların hayatında pek çok farklı dönemleri olur. Bu dönemler menstrüasyon öncesi, menstrüasyon sırası, menstrüasyon sonrası, hamilelik, emzirme ve menopoz dönemleri olarak sınıflandırılabilir. Bu dönemlerde oluşan hormonsal değişikliklerden dolayı kadınların vücutlarının ihtiyaçları değişiklik gösterir. Bu dönemlere özel beslenme ile karın ağrısı, mide bulantısı gibi yaşanan sıkıntılarda azalmalar ve hayat kalitesinde artışlar gözlenir.

Kurumsal Beslenme

Gelişen dünya ile birlikte pek çok şirket kurumsallaşma yoluna gitmişlerdir. Bundan dolayıda toplu beslenme adına catering şirketleri ile anlaşmaktadırlar. Bu catering şirketleri kendi bünyelerindeki diyetisyenler ile hazırladıkları menüleri sunarken kimi kurumsal şirketler de kendi diyetisyenlerinin hazırladığı menüleri kullanabiliyorlar.  

Diyetisyenlerimiz Aynur Kumsel Aksoy ve Efe Balı bu menülerin hazırlanması,  yoğun tempo çalışan insanların bu süreçleri yüksek performansla ve sağlıklarını etkilemeden nasıl geçireceklerini, hayatlarının içine sağlıklı beslenme alışkanlığını nasıl daha rahat bir şekilde ekleyebilceklerini öğrenmelerinde yardımcı olmaktadırlar.    

Please reload

bottom of page