top of page

Biz Kimiz ?

AKA Diyet Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Aynur Kumsel Aksoy tarafından 2008 yılında Gaziosmanpaşa’ da kurulmuştur. Daha sonra 2012 yılında Bağdat Caddesine 2. Şubesini açarak İstanbul’un iki yakasında da danışanlarına hizmet vermeye başlamıştır.

Bireysel kilo kontrolü hizmeti dışında şirketlere ve şirket çalışanlarına sağlıklı beslenme hizmetleri ve okullara menü planlaması gibi çalışmalarımız ile her yaş grubunun sağlıklı beslenmesini ve sağlıklı beslenmeyi günümüz şartlarında nasıl uygulayabilecekleri üzerine yaşam tarzlarını ve alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefleyerek çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Neden Biz ? 

Ülkemizde diyetisyen denilince akıllara sadece kilo verdirme süreci geliyor. Ne yazık ki diyetisyen = kilo verimi gibi bir düşünce insanlarımızın zihinlerine yerleştirilmiş durumda. Diyetisyen demek sağlıklı beslenme demek bu kimisi için kilo verimi olabilecekken kimisi içinde kilo alımı olabilir. Sadece sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanmak isteyen bir kişi bile diyetisyene gidebilir. Düzenli olarak doktor kontrollerinize gidiyorsanız her insanın hayatında düzenli olarak kontrollerine gittiği bir diyetisyeni de olmak zorundadır. 

İşte bu noktada biz AKA Diyet olarak kaybedilen kilolardan çok sizlerin hayatınıza yaptığımız dokunuşlardan bahsetmeyi daha doğru buluyoruz. Kilo kaybı doğru veya yanlış bir şekilde sağlanabilir. Asıl önemli olan verilen kilonun geri alımının engellenmesi durumudur. Bunun içinde değişmez denilen alışkanlıklar değişmelidir. 

Biz sizin yaşama kalitenizi arttırmak ve hayatınızın sonuna kadar ideal ağırlığınızda kalmanızı sağlamak için düzenli periyotlarla görüşmelerimizi yapıyoruz, sizleri isteğinize göre telefon üzerinden sürekli takip ediyoruz ve 7/24 çalışma ilkemiz ile o an oturduğunuz sofrada doğru seçimi yapmak için bir telefon kadar uzağınızda oluyoruz. 

AKA Diyet ailesi olarak sağlıklı günler dileriz.

Uzmanlıkları

 

Kilo verme/Alma

Diyabette  Sağlıklı Beslenme

Anne ve Çocuk  Beslenmesi

Aynur Kumsel Aksoy 1975 yılında Ankara’da doğmuştur.  Evli ve bir çocuk annesidir. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.

1997-1999 yılları arasında günümüzde Çamlıca Erdem Hastanesi olarak geçmekte olan Çamlıca Ömür Hastanesinde çalışmıştır. 1999-2009 yılları arasında Özel Gaziosmanpaşa Şafak Hastanesinde Beslenme ve Diyet bölümünün şefliğini yürütmüştür. Bu süreç içerisinde birçok yemek firmasının danışmanlığını üstlenerek toplu beslenme alanında ciddi tecrübeler edinmiştir. Aynı zamanda 1999 yılında ilk muayenehanesini Üsküdar’da açmıştır.

Daha sonra Üsküdar’daki muayenehanesini kapatarak AKA Beslenme ve Diyet danışmanlığı adı altında 2008 yılında Gaziosmanpaşa’da AKA Diyet’in merkezini açmıştır. Bu sırada Anadolu yakasında Koşuyolu ve Bağdat Caddesi’nde de danışanlarına destek vermeyi sürdürmüştür. 2012 yılında Bağdat Caddesi’nde AKA Diyetin şubesini açmıştır.

Bu şekilde İstanbul’un 2 yakasında da kendine ait olan 2 muayenehanesi ile danışanlarına destek vermeye başlamıştır. Bu süreç içerisinde birçok televizyon kanalında, dergi ve gazete yayınlarında mesleki bilgilerini sizlerle paylaşmıştır. Özellikle Anoreksiya nervoza konusunda yakaladığı büyük başarı ile Türkiye’yi bu yeme bozukluğuna karşı en iyi şekilde bilgilendirmiştir. Halen metabolik hastalıklar, yeme bozuklukları, gebelikte beslenme ve kilo verme konularında danışanlarına hizmet vermektedir.

Uzmanlıkları

 

Kilo Verme/Alma

Obezite Cerrahisi Öncesi/Sonrası Beslenme

Sporcu Beslenmesi

Diyetisyen Efe Balı, 1994 yılında Ankara’da doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitimini TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır.

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. Bitirme tezini Sporcu Beslenmesi ve Ergojenik Destekler üzerine hazırlamıştır.

2012 yılından bu yana da AKA Diyet bünyesinde sporcu beslenmesi, kilo alma, kilo verme ve sağlıklı yaşam konularında çalışma hayatına devam etmektedir.
2017 yılından itibaren Profesör Doktor Koray Tekin Obezite & Metabolik Cerrahi merkezinde de bariyatrik cerrahi diyetisyeni olarak meslek hayatına devam etmektedir. 

Unique Settings of New York bünyesinde iş yönetimi ve takibi gibi konular üzerinde Amerika Birleşik Devletlerinde çalışmıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nde de obezite ve sporcu beslenmesi üzerine de çeşitli vaka çalışmaları olmuştur.

Eğitim hayatında Fenerbahçe Spor Kulübü, Üsküdar Toplum Sağlığı Merkezi, Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul Üniversitesi ÇAPA Tıp Fakültesi Hastanesi ve Yeditepe Üniversitesi Hastanesinde sporcu beslenmesi, mutfak denetimi, klinik beslenme, zayıflama, kilo alma ve nütrisyon konuları üzerinde stajlarını tamamlamıştır.

Acıbadem Üniversitesi, Spor Diyetisyenliği Kursu, Bariatrik Cerrahisi Kursu, EASO, Obesity Task Force Teaching Course, 6.Ulusal Obezite Kongresi, İstanbul Sağlık ve Beslenme Bienali, ICDA 17. Uluslararası Diyetisyenler Kongresi sertifika ve kurs programlarına katılmıştır.

TED Ankara Koleji Mezunları Derneği, Yeditepe Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Fenerbahçe USA Derneği üyelikleri bulunmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü Temsilci Üyesidir.

bottom of page