top of page

Bölgesel Zayıflama

Velashape

Velashape, Bi-Polar Radyo Frekansı (RF), Kızıl Ötesi enerjisi, negatif basınç ve doku manipülasyonu   etkilerini içeren devrim niteliğindeki elos teknolojisine sahip bir cihazdır. Kızıl   ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüsyonunu   arttırır. Vakum ve özel olarak tasarlanmış silindirleriyle cildi manipüle ederek güvenli ve etkin enerji aktarımını sağlar. Bütün bunların sonucunda, yağ metabolizmasının hızı artar (lipoliz), lenfatik drenaj hızlanır ve yağ hücrelerinin boyutunda küçülme gerçekleşir.

Uygulama yapılan vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün, sıkı ve pürüzsüz bir görünüm sağlanır.

Velashape selülit azaltan cihazlar ve bölgesel incelmede FDA onayına sahiptir.  

Son yapılan çalışmaların sonuçları* göstermiştir ki:

• Uyluk çapında ortalama yaklaşık 2 cm küçülme gerçekleşmiş

• Hastaların çoğu tedavi sırasında veya sonrasında hiçbir rahatsızlıktan şikayetçi olmamışlardır.

*Dr. Tess Mauricio ve Dr. Gerr Boey tarafından yapılmış olan çapta küçülme çalışması.

Elektro Terapi

Vücudunuzda yağ dokusunun biriktiği yerlere, pasif jimnastik yaptırarak incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik, vücuda yerleştirilen elektrodlarla doğru akım kullanılarak uygulanır. Elektroterapi bölgesel zayıflamayı, sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını, cilt ve ciltaltı dolaşımını artırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Özellikle, elektroterapi sonrasında lenf drenajı uygulaması çok iyi sonuç vermektedir. Kombine olarak yapılan diğer tedavilerle kilo verme kolaylaşır, yeni oluşan güçlü karın kasları ile daha diri bir vücut görünümü oluşur.

LipoCryo (Soğuk Lipoliz)

Lipocryo, seçici, yağ dokusunun azalmasını sağlayan invaziv olmayan yeni bir teknolojidir.

Nasıl çalışır ?

Özel transducer (dönüştürücü) başlığı uygulama yapılacak alana yerleştirilir, vakum etkisi özelliği ile birlikte subkutanöz (deri altı) dokuyu kavrar ve seçici krio-teknolojisi sayesinde o bölgeyi soğutur. Subkutanöz (deri altı) dokuda bulunan yağ hücreleri (adipositler) çoğunlukla doymuş yağ asitleri bakımından zengin hücrelerdir ve bunlar özellikle maruz kalınan soğuğa karşı hassastırlar. Yağ hücrelerinin tersine, deri altı dokusunda bulunan kan damarları, periferik sinirler, melanositler, fibrositler ve fakir yağ hücreleri ise soğuğa karşı çok daha az duyarlıdırlar. Bu karakteristik özellikleri nedeni ile LipoCryo çevre dokulara zarar vermeden adipositlerin doğal olarak elimine edilmesine yardımcı olur.

Yağ hücreleri nasıl elimine edilir ?

LipoCryo eylemine maruz kalan adipositlerin elimine edilme süreci şöyle gerçekleşir:

- Direkt etki: LipoCryo cildi soğutarak hücrelerin içerisindeki yağ kristalizasyonunu sağlar. Bunu takip eden apoptoz (programlanmış hücre ölümü) ve progresif hücre çözülmesi sayesinde 2 ila 6 haftalık dönem içinde kademeli olarak lipid salınımı olur.

- Dolaylı etki: Sempatik sinir sisteminin uyarılması lipolizin aktiflenmesine neden olur.

Kaç seans gerekir ?

Yağ dokusu kalınlığına ve azaltılması istenilen yağ miktarına bağlı olarak, 1 ila 3 seans gerekir. İki seans arasında 45 günlük bekleme süresi önerilir.

G5

Solunum fonksiyonu üzerinde, bronşların temizlenmesinde, kas içine enjekte edilen sıvıların yayılması, kontraktür ve biskopatilerin tedavisinde, hücresel uyarılma ve doku yenilenmesinde, cilt altı dokuların hareketlenmesinde, lenfatik ve kan dolaşımının iyileşmesinde, eklem, tendon ve kasın mekanik reseptörlerinin uyarılmasında, kas tonunun korunmasında, kas iyileşmesi, toksinlerin atılması, anksiyete ve uykusuzlukla seyreden sinirsel hipertoninin tedavisinde, selilülit tedavisinde ve buna benzer birçok alanda etkilidir.

Please reload

bottom of page